داستان از یک تصمیم گیری شروع می شود!

به نظر من سیر تکامل برای هر چیزی صدق می کند میخواهد یادگیری یک ورزش باشد یا یادگیری برنامه نویسی یا حتی درست کردن یک غذای خوشمزه؛ در این بخش میخواهیم در مورد سیر تکامل در برنامه نویسی صحبت کنیم.

یکی از دلایلی که اقدام به ایجاد این بخش کردیم عجول بودن خیلی از دوستان دانشجو برنامه نویسی است که میخواهد در کمتر از یک ماه یک برنامه نویس حرفه ای شوند. که به نظرم به هیچ عنوان امکان پذیر نیست و خیلی از افراد با تبلیغات گول زننده میخواهند این باور غلط را جا بندازند که شما می توانید در کمتر از یک ماه به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل شوید.

اگر بخواهم در مورد سیر تکامل در برنامه نویسی یک مثال قابل لمس بزنم می توانم این مورد را ارائه کنم، یک بچه که تازه به دنیا آمده را در نظر بگیرید آیا امکان دارد در کمتر از یک ماه این بچه مثلا ۳۰ سالش شود. اصلا امکان پذیر نیست چون این بچه باید سیر تکامل سنی خود را طی کند تا به سن ۳۰ سالگی برسد. در مورد برنامه نویسی هم صدق می کند.

مثلا شما میخواهید برنامه نویس شوید باید ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ ساعت وقت مفید و با تمرکز برای این تخصص و حرفه ای شدن در آن صرف کنید. آن وقت می توان گفت شما یک برنامه نویس حرفه ای هستید که برنامه نویسی را به صورت کاملا حرفه ای انجام میدهید.

اگر شما نخواهید سیر تکامل در برنامه نویس شدن را طی کنید به احتمال زیاد شکست خواهید خورد و امکان ندارد یک برنامه نویس حرفه ای شوید. چون بارها این مورد را بین دانشجویان عزیز برنامه نویسی دیده ام که خواسته اند با ۳ ۴ هفته یک برنامه نویس حرفه ای شوند و وقتی نتوانسته اند، کلا برنامه نویسی را کنار گذاشته اند.

پیشنهاد میکنم آموزش های فوق العاده ی ما را  در زمینه طراحی سایت پیگیری کنید و تمام نکات آن را یادداشت برداری کنید چون می تواند یک دید عالی و دقیق در مورد سیر تکامل در برنامه نویسی به شما ارائه دهد که با هدف گذاری و برنامه ریزی درست این مسیر را طی کنید.

سعی کنید از افرادی که باورهای غلط این مدلی ارائه می کنند دوری کنید چون این افراد فقط میخواهند به اهداف خودشان برسند و بیشتر این صحبت ها جنبه تبلیغاتی دارد. باز تاکید می کنم برای حرفه ای شدن در برنامه نویسی باید حداقل ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ ساعت وقت مفید صرف کنید تا یک برنامه نویس حرفه ای شوید. و بعد در کنار این حرفه ای شدن کم کم تجربه کسب نماید.

به هیچ عنوان در یادگیری برنامه نویسی یا هر تخصص و مهارت دیگر، راه میانبر نداریم و اصلا امکان ندارد شما تخصصی مثل برنامه نویسی را در عرض یک ماه یاد بگیرید. در عرض یک ماه می توانید مقدمات تا متوسط این تخصص را فرا بگیرید و پروژه های خیلی کوچک یا به اصطلاح مینی پروژه انجام دهید.

ما شما را در کمترین زمان ممکن به یک آدم حرفه ای در این زمینه تبدیل خواهیم کرد.

ارادتمند شما
آکادمی امیر فتوحی نیا